Türkiye'nin en genç sosyal girişimcilerinden olan Ece Çiftçi, kurduğu sosyal girişimler ile Türkiye ve dünyada başarılı çalışmalara imza atmıştır. Kendisini sosyal etki lideri olarak tanımlayan Çiftçi ecife, SosyalBen Vakfı, SosyalBen Store ve SosyalBen Akademi ile sivil toplum ve girişimcilik alanına fayda sağlamış, sağlamaya da devam etmektedir.

 

 

SosyalBen Vakfı

SosyalBen Vakfı 07- 13 yaş aralığında ekonomik anlamda dezavantajlı öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda da atölye programları ile öğrencilere saha çalışmaları üzerinden bir eğitim programı sunmaktadır.

SosyalBen Vakfı saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, tiyatro, yaratıcı yazarlık, kısa film, fotoğraf, spor, yaratıcı drama, sahne sanatları, icat, takı tasarımı vb birçok alandaki çalışmalarıyla öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.

Kars’tan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a; The Gambia(Afrika)’dan Üsküp(Makedonya)’e, Katmandu(Nepal)’dan, Ulanbatur(Moğolistan)’a, Phnom Penh(Kamboçya)’dan, Rozaje(Karadağ)’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde çalışmalar gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, bu çalışmalar için gerekli bütçeyi sponsorlar ve bağışlar aracılığıyla temin etmektedir.

www.sosyalben.org

SosyalBen Akademi

2015 yılında Ece Çiftçi tarafından kurulan SosyalBen Akademi bireyleri, öğrencileri ve kurumları sosyal sorumluluk projeleriyle tanıştıran, gönüllülük ve sosyal sorumluluk projelerinin hayat boyu uygulanması gereken bir felsefe olduğunu öğretmeyi hedefleyen; yerel ve uluslararası projeler ile çalışmalarını yürüten, genç nesillerin bilinçli yetişmelerine katkı sağlayan sosyal sorumluluk danışmanlık şirketidir.

www.sosyalbenakademi.com

SosyalBen Store

2015 yılında kurulan SosyalBen Store, SosyalBen Vakfı’nın projelerine bütçe oluşturmak ve daha çok insanda farkındalık yaratmak amacıyla geniş ürün yelpazesinin yer aldığı satış merkezidir.

www.sosyalben.org/sosyalbenstore

Gençlik Kooperatifi

Gençlik Kooperatifi, yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının farkında olan ve toplumsal refahı güçlendirmek için kitleleri etkileyecek çalışmalar yapmak isteyen heyecanlı gençlerin sosyal girişimcilik ve sivil toplum alanlarında kapasitelerini güçlendirmek, projelerini hayata geçirmek ve sosyal yatırımlarla buluşturarak genç aktivizmini arttırarak Türk gençliğinin uluslararası kamuoyu görünürlüğünü arttırmayı hedefleyen bir sosyal kooperatiftir.

/ genclikkooperatifi

 

Umut Parkı

Umut Parkı, tüm çocuklar en temel haklarından biri olan oyun oynama hakkına erişebilsin diye Ece Çiftçi’nin 15.11.2020’de Ece Çiftçi’nin doğum gününü çocuklara armağan etmesiyle başlattığı umudun simgesi olan bir kampanyadır. Oyun oynamak çocuğun beslenme, sağlık, barınma ve eğitim gibi en temel ihtiyaçları arasında yer alan yasalarla da güvence altına alınmış bir çocuk hakkıdır. Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşmesi’nin 31. maddesi çocuğun oyun hakkını tanımlamaktadır. Oyun oynamak her çocuğun hakkı diyerek yola çıkan Umut Parkı’na Cemer Ekipmanları kampanyanın ana sponsoru olmuştur. Bu kapsamda çocukların oyun oynamaya erişimi yaygınlaşırken proje sürdürülebilirliği sağlanmıştır.

/ umutparki

 

Ecife

Ece Ciftci Initiative for the Future of Europe (ECIFE) ASBL ile, eşitsizliklerin azaltılması ve toplumsal refah sağlığı için dünya nüfusunun büyük bir bölümünü kapsayan gençlerin liderlik, ekonomik ve akademik alanlarda kapasitelerini güçlendirerek, eşitlikçi deneyim ve fırsat eşitliği ile hayallerine inanan, peşinden giden ve bu hayalleri gerçekleştiren nesillerin Avrupa'nın geleceğine ekonomik, sosyal ve toplumsal kalkınma gücü sağlayacaklardır. Bu yolculukta onlara liderlik ve rehberlik edecek olan ECIFE, Avrupa'nın geleceğini #GençlerleBirlikteGençlerİçin inşa edecektir.

/ ecifeorg


VIDEO BLOG

Ece Çiftçi Yüzleşme | Başak Kablan

Ece Çiftçi Yüzleşme | Başak Kablan

Yasemin Salihle Bambaşka Sohbetler

Yasemin Salihle Bambaşka Sohbetler

Ntv

Ntv

Bloomberg

Bloomberg