ÖDÜLLER

 

2021
ŞUBAT
 
Fast Company Dergisi tarafından hazırlanan ve Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen global bir jürinin değerlendirmesi ile "Sürdürülebilirlik Liderleri 50" listesinde yer aldı.
2020
KASIM
 
British Councile'ın 80. yılına özel 80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye projesi kapsamında hikayesi seçilen isimlerden biri oldu.
2020
KASIM
 
Türk iş dünyasının genç fikir önderleri, girişimcileri ve yöneticilerinin yer aldığı Fortune Türkiye 40 Yaş Altı 40 İş İnsanı listesinde sosyal girişimci olarak SosyalBen Vakfı ile yer aldı.
2020
KASIM
 
Ünlü&CO Kadın Girişimciler Akademisi'ne SosyalBen Akademi sosyal girişimiyle seçilen isimlerden biri oldu.
2020
MART
 
Yeditepe Üniversitesi-Dünya Emekçi Kadınlar Ödül Töreni’nde ödüle layık görüldü.
2019
ARALIK
 
Global Forum for Education and Learning Dubai’de gerçekleşen, tüm dünyada eğitim üzerine hizmet veren kurum ve kuruluşlar arasında ilk 50'ye girenlerin ödüllendirildiği Global Forum of Education and Learning (GFEL) konferansında SosyalBen Akademi modeli ile ödül aldı.
2019
KASIM
 
Forbes Türkiye 30 Altı 30 - Forbes Dergisi tarafından Türkiye'nin en başarılı 30 yaş altı 30 gencinden biri seçildi..
2019
MART
 
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD) tarafından "Yılın Fark Yaratan Kadını" ödülüne layık görüldü.
2018
EKİM
 
Crans Montana Forum tarafından “New Leaders For Tomorrow” ödülüne layık görüldü.
2018
NİSAN
 
Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı'nın düzenlediği "Gelecek Vadeden Genç Liderler" ödülüne layık görüldü.
2017
KASIM
 
JCI tarafından düzenlenen "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci" yarışmasında "Kişisel Başarı" kategorisinde ödüle layık görüldü.
Garanti Bankası, Ekonomist Dergisi ve Kagider tarafından düzenlenen "Türkiye'nin Kadın Girişimcisi" yarışmasında "Türkiye'nin Kadın Sosyal Girişimcisi" seçildi.
2017
HAZİRAN
 
G20 Zirvesi'nin komitesi olan G(irls)20 Genç Kadınlar Zirvesi'nde Türkiye'yi temsil etti.
2017
MAYIS
 
ÇABA / Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneği, Çiftçi'ye SosyalBen Vakıf girişimi için "Geleceğe İz Bırakan Kadınlar" ödülünü verdi.
2016
AĞUSTOS
 
Ashoka Vakfı’nın düzenlediği Change Maker X Chanege programı kapsmaında dünyayı değiştiren seçildi ve Portekiz’de girişimcilere kurduğu girişimleri tanıttı.
2016
ŞUBAT
 
ABD’de İletişim ve Pazarlama Profesyönelleri Derneği( Association of Marketing and Communicaiton Professionals) Çiftçi ve kurduğu SosyalBen’e topluma hizmette mükemmeliyet ödülünü verdi.
2015
ARALIK
 
Sabancı Vakfı “Fark Yaratanlar” Programı kapsamında, sosyal girişimcilik alanında fark yaratılan seçildi.
2015
OCAK
 
TURKMSIC ( Türkiye genelindeki tüm tıp öğrencilerinin içinde bulunduğu dernek) “Yılın En İyi Fark Yaratan”lar ödülü
2014
ARALIK
 
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi “Yılın En Genç Sosyal Girişimci” Ödülü
2013
KASIM
 
Bilgi Üniversitesi Genç Sosyal Girişimciler Yarışması’nda en iyi sosyal girişim olarak genç yaşta kurduğu SosyalBen Derneği seçildi.
2013
OCAK
 
TV8 ekranlarında yayınlanan, Bir Fikrin mi Var? yarışması “sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik” dalında birinci oldu.
2012
HAZİRAN
 
Giresun Belediyesi Çocuk Gelişimine Katkı Ödülü
2011
HAZİRAN
 
Enka Okulları Topluma Hizmet Ödülü

ECE ÇİFTÇİ HAKKINDA

Ece ÇİFTÇİ SosyalBen Vakfı, SosyalBen Store, SosyalBen Akademi, Gençlik Kooperatifi ve Umut Parkı'nın kurucusu olan seri sosyal girişimcidir.

Ece hayatının büyük bir kısmını sosyal girişimcilik, gönüllülük ve sivil toplum çalışmalarını gerçekleştirmeye adadı ve Hayallerime Dünya İnandı mottosuyla gelecek vaad eden gençler liderler listesinde dünya sıralamasına giren ilk Türk genci oldu.

Ece sadece Türkiye'de değil Afrika, Asya, Avrupa ve Amerika'da yüzlerce çocuğun hayatına dokundu ve projesinin bir sonucu olarak Harvard ve Oxford'dan kabul aldı. Şimdi Hayallerime Dünya inandı diyebilmenin gururunu yaşarken, hayallerinin peşinden gitmek isteyen gençlere ilham ve rol model oluyor

VIDEO BLOG

TWEET AKIŞI

Yasemin Salih bambaşka sohbetler medya